رنگ منو:
رنگ بنر:
رنگ اصلی:
قالب صفحه:
  • عریض
  • محصور
Text/HTML

فراخوان هشتمین آیین اعطای تندیس فداکاری دانشجویان ایران


خیرالمکارم الایثار

ایثار بهترین کرامت اخلاقی است

علی(ع)


معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران در نظر دارد در راستای احیای اخلاق، معنا و انسانیت و عمل به کلام خداوند متعال که در قرآن می‌فرماید: «اِنمَا نُطعِمُكمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لانُرِيدُ مِنكمْ جَزَاءً وَ لا شكُوراً» هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان کشور را برگزار کند. در این رویداد فرهنگی، هر سال، از دانشجویانی که در کارهای خیر و نیکوکارانه، امداد و نجات انسان‌ها و محیط زیست آنها، و پاسداری از میهن و هم‌میهنان خویش مشارکتی فعال، مؤثر و داوطلبانه داشته‌اند، قدردانی می‌شود. این دانشجویان یا از سوی سازمان‌ها و نهادهای رسمی معرفی یا از سوی جمعی از دانشجویان به دبیرخانه شناسانده می‌شوند.

پیش از این هفت آیین اعطای تندیس فداکاری برگزار شده است و هشتمین، آذر ماه 1397 برگزار خواهد شد.

دبیرخانه تندیس، از سازمان‌هایی که علاقه‌مندند دانشجویان همکار خود را که از ضوابط دریافت تندیس برخوردارند، به دبیرخانه معرفی کنند، تقاضا می‌شود، آمادگی خود را به صورت مکتوب به دبیرخانه اعلام کنند.

همچنین دانشجویان می‌توانند خود یا دوستان خود را به شرط برخورداری از ضوابط به صورت مکتوب به دبیرخانه معرفی و کلیه مستندات (شامل عکس، نامه، فیلم و...) مربوط را به دبیرخانه ارسال کنند. مستندات ارسالی، در دبیرخانه طرح بررسی و نتیجه نهایی در هیئت انتخاب برگزیدگان مشخص خواهد شد.

 

اهداف

زنده کردن و پاسداشت ارزش‌های الهی، انسانی، اخلاقی در جامعه، به‌ ویژه در میان دانشجویان

ترویج و روایی دادن فرهنگ فداکاری، شجاعت، دلاوری و نوع‌ دوستی در میان دانشجویان

برانگیختن دانشجویان به مشارکت در کنش‌های امدادی و خیرخواهانه و نیکوکارانه

سپاس‌ گزاری و قدردانی از دانشجویان فداکار، نیکوکار، دلیر، و نوع‌ دوست


ز‌مینه‌ها و مصادیق

حفاظت از محیط‌زیست، اهدای خون، اهدای عضو، حمایت از کودکان خیابانی، اکرام ایتام، توانبخشی به معلولان، حمایت از افراد بی‌بضاعت و نیازمند، ایثار و شهادت و دفاع از کیان میهن و انقلاب اسلامی، آبادانی کشور به‌ویژه سازندگی مناطق محروم، و امدادرسانی در حوادث طبیعی و غیرمترقبه

 

زمان‌بندی

آخرین مهلت معرفی دانشجویان به دبیرخانه: 20 آبان 97

زمان برگزاری مراسم اختتامیه: آذر 1397

 

اطلاعات تماس
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون_پلاک 20_سازمان جهاد دانشگاهی تهران _ طبقه سوم ـدبیرخانه آیین اعطای  تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران
تلفن: 66490330
فکس:66464941
tandisjahat@gmail.com
برگزارکننده