جدیدترین رویدادهای فداکاری در ایران و جهان
20

نجات مزارع لرستان با همت جهادگران محقق شد.

نجات مزارع لرستان با همت جهادگران محقق شد.

معاون جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: مزارع انجیر و انار پل دختر که در اثر سیل در آستانه نابودی بودند با همت جهادگران نجات یافت.

صادق مفرد در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به وقوع سیل در لرستان و مدفون شدن باغ‌های انار و انجیر لرستان زیر گل‌ولای اظهار کرد: انجیرستان ها و انارستان‌های لرستان به‌ویژه در پلدختر آسیب جدی از سیل دیده بودند و اگر لای‌روبی بسرعت انجام نمی‌شد این مزارع در آستانه نابودی قرار داشتند اما خوشبختانه با همت جهادگران این مزارع نجات یافتند

وی افزود: براساس ارزیابی‌های اولیه حدود یک‌صد هکتار از باغ‌های انجیر و انار شهرستان‌های پلدختر و معمولان که بالغ بر ۱۲۴ باغ می‌شد، دچار آسیب‌دیدگی شدید شده بودند؛ با تلاش جهادگران تا پایان اردیبهشت‌ماه ۲۰ هکتار از این باغ‌ها پاکسازی شدند و اکنون این میزان به ۹۰ هکتار رسیده است.

معاون سازندگی بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: در ابتدا یک‌صد نفر از جهادگران مشغول پاکسازی انجیرستان‌های منطقه بودند، با فراخوانی که صادر شد در مرحله دوم ۵۰۰ جهادگر مشغول خدمت‌رسانی شدند و درنهایت تاکنون ۹۵۰ جهادگر مشغول لایروبی مزارع بودند؛ به همت جهادگران تاکنون پروژه پاک‌سازی باغ‌های لرستان ۸۵ درصد پیشرفت کرده است و ۱۵ هزار اصله درخت تاکنون پاک‌سازی شدند.

مفرد خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کردیم اتمام پروژه همزمان با عید فطر انجام شود اما برای اطمینان بیشتر و پاک‌سازی کامل به یک هفته وقت نیاز است.

مسئول حرکت‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی کشور عنوان کرد: برای نجات این باغ‌ها به تجهیزات عمرانی و خودروهای لجستیک احتیاج بود؛ بخشی از این خودروها نیز تامین شد اما در صورت وجود تجهیزات کافی کار پاک‌سازی با سرعت بیشتری انجام می‌شد تا معیشت مردم منطقه نجات یابد.

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (31)
کد خبر: 1100793
  • نجات مزارع لرستان با همت جهادگران محقق شد.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تماس با دبیرخانه
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون_پلاک 20_سازمان جهاد دانشگاهی تهران _ طبقه سوم ـدبیرخانه آیین اعطای  تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران
تلفن: 66490330
فکس:66464941
tandisjahat@gmail.com