جدیدترین رویدادهای فداکاری در ایران و جهان
19

وجود ۱۳۰ شهید محیط‌بان در آذربایجان غربی

وجود ۱۳۰ شهید محیط‌بان در آذربایجان غربی

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از وجود 130 شهید محیط بان در استان خبر داد و گفت: این تعداد در مقایسه با محیط بانان کشور آمار قابل توجهی بوده و در نتیجه فداکاری آنان طی سال گذشته 115 هزار نفر ساعت گشت و کنترل در مناطق مختلف داشته ایم.

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی، مهران نظری، مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، صبح امروز، ۱۹ خرداد ماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه، به‌مناسبت آغاز هفته محیط زیست، اظهار کرد: امسال هفته محیط زیست با شعار کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی و زمین سبز نامگذاری شده است. 
وی ادامه داد: طبق بیانات مقام معظم رهبری مساله محیط زیست، یک مسئله تجملاتی نبوده و مسئله حیاتی است که باید در اولویت باشد و ایجاد بسترهای لازم برای حفاظت محیط زیست یک اولویت محسوب می‌شود.
نظری افزود: حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسل‌های آینده باید حیات اجتماعی رو به رشد در آن داشته باشند، بسیار مهم تلقی می‌شود، استان دارای ۱۴ رودخانه و ۳۰ تالاب بوده و در بین استان‌های غیرساحلی، هیچ استانی به این میزان از تالاب برخوردار نیست.
وی با اشاره به اینکه پارک ملی دریاچه ارومیه بعد از پارک ملی گلستان از نظر منزلت طبیعی در ردیف دوم قرار دارد، خاطرنشان کرد: همین امر نشان می‌دهد که پارک ملی دریاچه ارومیه، نیازمند توجه ویژه به دریاچه ارومیه در راستای حفظ و احیای آن است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رتبه استان در مرتع ۱۰ است، تصریح کرد: حدود ۵ درصد مساحت استان جنگل بوده و ۸۰ درصد جمعیت گوزن زرد ایرانی که یک گونه ایرانی در معرض خطر است، در جزیره اشک دریاچه ارومیه قرار دارد و همچنین موزه تاریخ طبیعی استان، یکی از بزرگترین موزه های تاریخ طبیعی کشور به‌شمار می‌رود.
وی یادآور شد: امسال با بارش‌های خوبی که انجام شد، به سطح تراز بی‌نظیری در دریاچه ارومیه رسیدیم و امید است این روند ادامه یافته و اقدامات ستاد احیا نیز ادامه پیدا کند تا سال‌های آینده سال خوبی برای دریاچه ارومیه باشد.
نظری از وجود ۱۳۰ شهید محیط‌بان در استان خبر داد و گفت: این تعداد در مقایسه با محیط بانان کشور آمار قابل‌توجهی بوده و در نتیجه فداکاری آنان طی سال گذشته ۱۱۵هزار نفر ساعت گشت و کنترل در مناطق مختلف داشته‌ایم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (32)
کد خبر: 1100792
  • وجود ۱۳۰ شهید محیط‌بان در آذربایجان غربی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تماس با دبیرخانه
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون_پلاک 20_سازمان جهاد دانشگاهی تهران _ طبقه سوم ـدبیرخانه آیین اعطای  تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران
تلفن: 66490330
فکس:66464941
tandisjahat@gmail.com