رنگ منو:
رنگ بنر:
رنگ اصلی:
قالب صفحه:
  • عریض
  • محصور
DnnForge - NewsArticles
04

معلم فداکار سیستان و بلوچستانی جانش را فدای ۳ دانش آموزش کرد.

 معلم فداکار سیستان و بلوچستانی جانش را فدای ۳ دانش آموزش کرد.
حمید رضا گنگو زهی معلم فداکار سیستان و بلوچستانی جانش را فدای ۳ دانش آموزش کرد.

نخعی مدیرکل آموزش وپرورش استان سیستان بلوچستان در این خصوص گفت :معلم فداکار مدرسه  شهید رحیمی روستای نوکجو  از توابع روتک شهرستان خاش با ایثار جان خود ، سه دانش آموزش را از ماندن در زیر آوار و مرگ حتمی نجات داد.

نخعی با تمجید از شجاعت و ایثارگری معلم خرید خدمتی حمیدرضا گنگو زهی درباره جزییات این فداکاری افزود : حمید رضا گنگوزهی به هنگام وزش گردباد متوجه می شود دیوارمجاور مدرسه که سه دانش آموز در جوار آن قرار گرفته اند به دلیل بارش های روزهای گذشته در حال فروریختن است؛ وی بلافاصله اقدام به نجات دانش آموزان می کند وبعد از نجات جان سه دانش آموز از مرگ حتمی، خود گرفتار آوار شده وجانش را فدای شاگردانش می کند.
 
معلم سیستانی جانش را فدای 3 دانش آموزش کرد +عکس

وی ادامه داد: دیوار تخریب شده دیوار ساختمان مجاور مدرسه بوده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خاش نیز گفت: در نشست شورا و با تصمیم قاطع اعضای شورای اسلامی و همکاری شهرداری خاش یک میدان در این شهر به نام معلم فداکار و ایثارگر حمیدرضا گنگوزهی نامگذاری گردید.نادر میربلوچزهی در گفت و گو با ایسنا، افزود: میدان جدید در تقاطع خیابان مرادریگی و شهید بهشتی به نام معلم فداکار گنگوزهی نامگذاری شد و بزودی یادمان این معلم فداکار و المان ایثار در این مکان نصب می‌شود.وی اظهار داشت: اقدام ارزشمند معلم ایثارگر و همکار وی در جهت کمک به شاگردانشان ستودنی بوده لذا تجلیل از مقام شامخ این شهید راه تعلیم و تربیت باید در دستور کار مسئولان در دستگاهها و اقشار مختلف جامعه باشد.

پدر حمیدرضا گنگوزهی معلم فداکار سیستانی و بلوچستانی خواستار تامین احتیاجات خانواده این معلم ایثارگر شد.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا گنگوزهی معلمی بود که ایثار و گذشت، شجاعت و مهرورزی را به خوبی معنا کرد و به شاگردانش آموخت که می توان در شرایط سخت هنر نوع دوستی و امدادرسانی را به شیوه ای زیبا در زندگی جاری کرد.

سالهاست که از فداکاری ها و دلسوزی ها و گذشت معلمان ایثارگر در کشور سخن گفته می شود اما ایثارگری معلم سیستانی و بلوچستانی چیزی دیگر است که در دلها ماندگار شد.

به منظور دیدار با خانواده معلم فداکار عازم روستای گزو واقع در 50 کیلومتری خاش محل تولد و زندگی خانواده گنگوزهی شده و با زندگی ساده و بدون دغدغه روستاییان و خانه های خشت و گلی و فعالیتهای کشاورزی و دامداری در این روستای زیبا و سرسبز و پر از نخل آشنا شدیم و با اهالی و ساکنان منطقه و خانواده شهید گنگوزهی به گفت و گو پرداختیم.

پدر این خانواده بعنوان کشاورز و دامدار برای انجام مصاحبه رضایت داد اما مادر و همسر وی به واسطه درد و ناراحتی و غم از دست دادن جوان فداکارشان از انجام گفت وگو عذرخواهی کردند.
حمیدرضا گنگوزهی معلم فداکار خاشی با 25 سال سن دارای دو فرزند دختر سه و چهار ساله بنام های عسل و فاطمه است که عسل از بیماری قلبی و سندرم رنج می برد.

وی پس از پایان تحصیلات و دوران خدمت مقدس سربازی از مهر سال 94 به استخدام آموزش و پرورش در آمده و در مدرسه شهید رحیمی روستای نوک جو از توابع منطقه مرزی روتک بخش مرکزی خاش مشغول به کار، فعالیت و خدمت و عهده دار آموزش 53 دانش آموز ابتدایی و 13 دانش آموز مقطع متوسطه اول شد.

« پسند گنگوزهی» پدر معلم فداکار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: 
صبوری، متانت، اخلاق و گذشت ویژگی مهم و ممتاز فرزندم بود و افتخار می کنیم که با این ایثار و فداکاری نه تنها نام بلوچ و اهل سنت بلکه نام عزتمند اسلام و جامعه ایرانی را سربلند کرد.

وی اظهار کرد: حمید رضا فرزندی صالح و مطیع بود و با احترام گذاشتن به پدر و مادر و خدمت به خلق به چنان مرتبه ای رسید که موجب رضایت خدا و بندگان خدا شد و امیدواریم در آخرت برای ما شفاعت کند.

وی ادامه داد: فرزند ما عشق ورزیدن به آب و خاک و وطن را وظیفه مهم خود می دانست و سعی و تلاشش جمع کردن مال و کسب منافع دنیوی نبود به همین خاطر حضور در منطقه مرزی و کار کردن در شرایط سخت را برگزید.

پدر معلم فداکار گنگوزهی از ابراز محبت و عنایت مسئولان به ویژه شخص رئیس جمهوری محترم، وزیر آموزش و پرورش، نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان، فرماندار و مقامات، علما و معتمدان و اقشار مختلف قدردانی کرد و ضرورت تامین احتیاجات خانواده این معلم فداکار را خواستار شد.

پسند گنگوزهی ادامه داد: همسر و دو فرزند کوچک حمیدرضا به حمایت و توجه دولت احتیاج دارند که امیدواریم عزیزان ما در جهت رفع مشکلات به ما کمک کنند.

عبدالصمد گنگوزهی برادر بزرگتر این معلم فداکار نیز به ایرنا گفت: برادر فداکارم با گذشتن از جان خویش و نجات چهار نفر از خطر مرگ نمونه ای از ایثار و فداکاری ملت ایثارگر ایران اسلامی را به نمایش گذاشت.

وی افزود: تصمیم گرفتن در شرایط سخت و تلاش برای نجات انسانها بویژه شاگردانش اهمیت کار یک معلم فداکار را نشان داد و قطعا مردم عزیز ایران هم دارای همین ویژگی ممتاز کمک کردن به همنوغان هستند اما این ویژگی در برادر ما از زمان کودکی و نوجوانی مشهود بود بطوریکه در دوران نوجوانی علاقه زیادی برای کمک کردن به مردم را داشت.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایتهای دولت و یاری مسئولان، همسر این معلم فداکار ادامه دهنده راهش باشد و بتواند با خدمت صادقانه و همتی بلند یاد و نام او را زنده و سربلند نگه دارد.

عبدالصمد گنگوزهی ادامه داد: برادرم با داشتن ویژگی و شاخصه مهم خدمت و ایثار شایسته تجلیل و دریافت نشان ایثار است زیرا همواره برای کمک به همنوعان خود عاشقانه پیشقدم بود و خدمت به بندگان خداوند را وظیفه ذاتی خود می دانست.

عبدالرئوف شهنوازی معلم فداکار دیگری که همکار و همراه گنگوزهی در حادثه نجات دانش آموزان حضور داشت و زخمی شد، از لحظات سخت مقابله با توفان و گردباد شدید و تلاش شان برای نجات دانش آموزان به خبرنگار ایرنا گفت:

در لحظه ای که این اتفاق ناگوار افتاد ما بیرون از کلاس درس و در محوطه مدرسه بودیم که حمید رضا متوجه دانش آموزان بازی گوش در کنار دیوار شد و هر دو نفرمان از دور فریاد زدیم؛ بچه ها از دیوار کناره گیری کنید اما آنها به تذکر ما اهمیت ندادند، با توجه به شدت گردباد و احتمال تخریب دیوار که از قبل به واسطه بارندگی های زیاد نم کشیده بود مرحوم گنگوزهی خطر را احساس کرد و به سرعت با هم به سمت دانش آموزان دویدیم و بچه ها را از خطر ریزش دیوار نجان دادیم اما در یک لحظه دیوار فرو ریخت و مرحوم زیر آوار ماند و من نیز از ناحیه پا تا کمر گرفتار آوار شدم.

این معلم فداکار با اندوه فراوان که بغض گلویش را گرفته بود ادامه داد: مرحوم گنگوزهی در لحظات پایانی عمر خود نیز جویای احوال من و دانش آموزان بود و گفت به شما که آسیبی نرسیده است در صورتی که خودش بیشتر از من آسیب دیده بود.

مجتبی شجاعی بخشدار مرکزی شهرستان خاش که در منزل پدر مرحوم گنگوزهی حضور یافته بود گفت: فداکاری این دو معلم فداکار و ایثارگر در تاریخ ماندگار شد زیرا اعتقاد و باور همه ما این است که این عزیزان کاری جهادی انجام داده اند، خدمت در شرایط سخت مرز با کمترین امکانات و دوری از خانواده و در نهایت ایثارگری و فداکاری ویژگی و شاخصه مهم این مردان خدایی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خاش هم با اشاره به اینکه مدرسه محل خدمت این معلم فداکار به نام خود وی ثبت شده است گفت: پیشنهاد داده ایم که شهید گنگوزهی بعنوان شاخص فرهنگی کشور معرفی شود.

قاسم کوچکزایی افزود: عنایت ویژه رئیس جمهوری محترم، وزیر محترم آموزش و پرورش، استاندار و مسئولان استان و شهرستان نشان از حمایت این بزرگواران از خانواده معلم فداکار و زنده نگه داشتن یاد و نام او است.

وی تاکید کرد: بر حسب وظیفه و توان خود برای رفع مشکلات خانواده این شهید تلاش خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر خاش نیز گفت: در نشست دیشب شورا و با تصمیم قاطع اعضای شورای اسلامی و همکاری شهرداری خاش یک میدان در این شهر به نام معلم فداکار و ایثارگر حمیدرضا گنگوزهی نامگذاری شد.

نادر میربلوچزهی اظهار داشت: اقدام ارزشمند معلم ایثارگر و همکار وی در جهت کمک به شاگردانشان ستودنی است لذا تجلیل از مقام شامخ شهدای راه تعلیم و تربیت باید در دستور کار مسئولان دستگاهها و اقشار مختلف جامعه باشد.

خاش در 185 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (137)
کد خبر: 327388
  •  معلم فداکار سیستان و بلوچستانی جانش را فدای ۳ دانش آموزش کرد.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

1
# meadc ( 09:17 ق.ظ)

michael kors


official michael kors


BURBERRYburberry australia


michael kors outlet online


snow boots


Baseball Jerseys Outelt


Wedding Rings- Official


Nike Free Run


prada us


tiffany co


Celine Outlet Sale


pandora uk


burberry outlet


coach outlet


ray ban clubmaster sunglasses


Oakley Sunglasses


rayban prescription sunglasses


burberry scarf


Jewelry Armoire - Official


prada outlet online


coach tennis shoes


poly sunglasses


prada sale


coach outlet online


nike shox


michael kors outlet online


Kay Jewelers - Official


ray ban uk


Burberry Shirt - Official


Nike Air Max 90 pas cher france


Watches


sunglasses outlet


official chrome hearts


Prada Shoes - Official


prada sunglasses


Nike Free Run


prada outlet online


Nike Air Max Femme


Nike Air Force


Nike Free


mk outlet online


Nike Zoom


gel kayano


michael kors outlet


Nike Air Max Enfant


coach watches


michael kors outlet


ugg boots


abercrombie canada


Nike Air Jordan


Nike Air Max Couple


official coach outlet site


Premier Jewelry. - Official


kate spade outlet


nbastore


sunglasses


Nike Blazer Femmes


Nike Hyperdunk Shoes


Nike Free,Air Jordan


Nike Free


ray-ban aviator


Basketball Jerseys Outlet


louboutin shoes


prada online


sunglasses hut


chrome store canada


ray ban sunglasses


Premier Jewelry - Official


pandora jewelry sale


Brighton Jewelry - Official


sunglasses


Kate Spade - Online Sale


pandora uk


Michael Kors Handbags Outlet Sale


coach carter


Air Max 180


oakley frogskins sunglasses


moncler sale


official kate spade website


chrome store


ugg uk


Nike Boots


ua shoes


tiffany co


louis vuitton outlet online


coach outlet us


snow boots uk


Prada Shoes - Official


coach outlet online


Nike Air Max Chase


prada outlet sale


Brighton Jewelry - Official


moncler outlet


Wave Prophecy 2 Shoes


louis vuitton australia


Chanel Outlet


Salomon Speedcross Shoes


pandoracharms


Michael Kors Outlet


myhermes parcel shop


Jimmy Choo Shoes


ugg boots


pandora rings


pandora.com


nike air max 95


Coach outlet online


ray-ban glasses


Pandora Bracelet - Official


kate spade wallet outlet


burberry outlet online


pandora necklaces


michael kors us


pandora uk


Air Jordan Retro 3


pandora bracelets charms


nike shoes


Ray Ban sunglasses


louis vuitton outlet online


Air Max 90 Femme


Longchamp tote


michael kors


nike huarache shoes


Nike KD 8


michael kors


Dreamland Jewelry - Official


spades uk


Prada Outlet


Prada Sunglasses - Official


north face sale


hot dor


Air Max 180


burberry purse


Nike Air Max 1


ray-ban eyeglasses


prada outlet online


evbid


michael kors outlet online


burberry outlet online


Nike Air Jordan Enfants


Nike Air Jordan enfants


michael kors outlet online


pandora uk


burberry scarf


Sunglasses outlet sale


nike shox


Diamond Rings - Official


coach outlet online


Prada Sunglasses - Official


michael kors outlet online


Football Jerseys Outlet


Longchamp outlet


burberry australia


pandora sale


louis vuitton outlet online


wayfarer sunglasses


michael kors outlet


Nike Free Run


burberry outlet canada


Abercrombie Fitch


Air Max 1 Homme


michael kors australia official


Jewelry Armoire - Official


coach outlet


louis vuitton outlet online


oakley sunglasses


Baseball Jerseys Outlet


pandora rings


Nike Shox R3


shop mlb


Oakley Sunglasses


ray ban wayfarer sunglasses


Nike Jordans


nike free shoes


chanel bag


payless shoes online


Air Jordan 11 Femme


top sunglasses


Dreamland Jewelry - Official


Engagement Rings - Official


kate spade handbags


pandora jewelry


chrome store


Nike Air Max Enfant


Nike Air Jordan


Nike Air Max 90


Nike Dunk SB Low


Wave Prophecy 2 Shoes


Nike Air Max 90


canada goose sale


nike store


ray ban polarized sunglasses


Nike Air Jordan Homme


ray ban sunglasses


mcm outlet online


pandora uk


balenciaga us


burberry australia


piumini moncler replica


homepage keywords


michael kors outlet


shoes sale


celine outlet online


coach outlet online sale


kate spade italy


michael kors outlet online


Wine


Nike Air Max 2017


canada goose sale online


coach outlet


coach australia


salomon sneakers


Basketball Jerseys Outlet


Nike Air Jordan Enfants


ray ban sunglasses


prada outlet bags


ray-Ban sunglasses


Nike Air Max


ugg uk


Jared Jewelry - Official


chrome store


Hugo Boss Store


kate spade outlet


michael kors outlet


coach usa online


louis vuitton


yeezy boost 350 shoes


Jared Jewelry - Official


Promise Rings - Official


sunglasses sm


ralph lauren polo


pandora sale


michael kors


ray ban online


louis vuitton us


ray-ban sunglasses


kate spade


Coach Sunglasses Outlet


softball jerseys


michael kors outlet bags


moncler us


coach outlet online


the beat


pandora charms sale clearance


pandora rings


sunglasses store


michael kors watches


Nike Free


Burberry Australia


prada outlet woodbury


coach australia


Coach Handbags


Zales Jewelry


kate spade outlet


kate spade handbags


Nike Air Max


pandora uk


michael kors uk online


rayban prescription glasses


pandora jewelry


michael kors


Football Jerseys Outlet


prada handbags


official michael kors


polo outlet online


michael kors outlet


rayban sunglasses


prada purses


Air Jordan Enfant


coach outlet store


oakley holbrook.


Prada bags


prada online


nike running


coach handbags sale


Nike Air Max 2017


moncler outlet


michael kors outlet


Hermes Outlet


coach outlet online


tracking ups


mens sunglasses


michael kors watches


coach outlet online


kate spade outlet store


pandora rings uk


louis vuitton bags


Oakley Sunglasses


moncler jacket


Nike Air Max


michael kors


pandora deutschland


nike jordan shoes


yeezy boost 350 white


nflshop com


prada wallet men


prada outlet


pandora charms


Nike Free 3.0


prada outlet online


pandora rings


Nike Air Max 90 Mes


Jordan Flight 45 Femme


Hockey Jerseys Outlet


me adc6.13

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تماس با دبیرخانه
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون_پلاک 20_سازمان جهاد دانشگاهی تهران _ طبقه سوم ـدبیرخانه تندیس ملی فداکاری
تلفن: 66490330
فکس:66490330
پست الکترونیک :farhangi.jahat@gmailcom

برگزارکننده