اخبار
04

بررسی شیوه‌نامه اجرایی آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری

بررسی شیوه‌نامه اجرایی آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری

نخستین جلسه شورای سیاستگذاری نهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با حضور نمایندگان سازمان‌های مختلف با موضوع بررسی شیوه‌نامه اجرایی این آئین برگزار شد.

به گزارش ایسنا، «جمال رحیمیان»، دبیر اجرایی نهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با بیان این‌که موضوع شناسایی دانشجویان فداکار برای نخستین بار با وقوع زلزله بم در 5 دی‌ماه 82 مطرح شد، افزود: پس از وقوع زلزله اغلب دانشجویان در امر امداد و نجات و سازندگی بدون چشم داشت مشارکت داشتند که این موضوع انگیزه‌ای شد تا موضوع برگزاری آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران در کشور شود.

وی ادامه داد: با مشارکت سازمان‌های ذی‌ربط و حضور نمایندگان آن‌ها در جلسات فرهنگ ایثار و فداکاری به‌عنوان یک معروف به‌تدریج در کشور در حال ترویج است.

دبیر اجرایی نهمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به تازگی دبیرخانه سلسله مصاحبه‌هایی را با منتخبان 8 دوره پیشین با هدف معرفی این افراد آغاز کرده است، گفت: در میان منتخبان دوره‌های پیشین در سمتهای مختلف علمی، فرهنگی و مسئولیتهای کشوری به چشم می‌خورند.

بر اساس این گزارش، موضوع ماده 5 این شیوه‌نامه مربوط به وظایف شورای سیاستگذاری این آئین است که در بندهای یک تا 8 آن به این وظایف به طور مفصل اشاره شده است که از آن جمله تصویب شیوه‌نامه تجدیدنظر و اصلاح، تصویب افزایش و یا کاهش اعضای شورای سیاستگذاری، نظارت بر حسن اجرای شیوه‌نامه از طریق یک نفر سازمان همکار، تصویب بودجه سالیانه آئین و پیگیری تحقق آن، تعیین شمار برگزیدگان اعم از دانشجویان فداکار یا گروه‌های دانشجویی فداکار، تعیین سهمیه برگزیدگان توسط سازمان همکار، تصویب جوایز و تسهیلات اعطایی به برگزیدگان، تصویب زمان برگزاری آئین براساس پیشنهاد دبیر اجرایی آئین است.

در ماده 6 وظایف دبیر اجرایی آئین آمده است که مستندسازی و پیشنهاد حضور دو نماینده دانشجوی منتخب از دوره پیشین در کمیته انتخاب است این دو نماینده از سوی دبیر اجرایی معرفی و توسط رئیس شورای سیاستگذاری تأیید می شود.

در ماده 7 عنوان شده که کمیته انتخاب شامل اعضای شورای سیاستگذاری است. 

در ماده 9 این شیوه‌نامه شرایط و ضوابط مصادیق فعالیت فداکاری در قالب 12 بند عنوان شده است که لحاظ مورد دیگری تحت‌عنوان فعالیت برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به تأیید اعضای شورای سیاستگذاری هم رسید.

 دخالت آرای عمومی مردم و استفاده از فراخوان برای انتخاب برگزیدگان از پیشنهادات یکی از نمایندگان سازمان‌ها در جلسه بود که  مقرر شد مورد بررسی بیشتر قرار گیرد به تأیید اعضای شورا رسید هم‌چنین موضوعات دیگری چون تبدیل تندیس ملی فداکاری به نشان‌ عالی کشوری از مواردی بود که پیگیری آن در نخستین جلسه عنوان و برخی به تصویب رسید.

انتهای پیام                

 

تعداد امتیازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (33)
کد خبر: 1100874
  • بررسی شیوه‌نامه اجرایی آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تماس با دبیرخانه
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون_پلاک 20_سازمان جهاد دانشگاهی تهران _ طبقه سوم ـدبیرخانه آیین اعطای  تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران
تلفن: 66490330
فکس:66464941
tandisjahat@gmail.com