اخبار
28

برگزیده چهارمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران: تقدیر در آئین حس خوب دیده شدن را به من داد

برگزیده چهارمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران:  تقدیر در آئین حس خوب دیده شدن را به من داد

برگزیده چهارمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با بیان این‌که تقدیر در این آیین حس خوب دیده شدن فعالیت‌هایم را به من داد، گفت: البته به این موضوع اعتقاد دارم که خداوند ناظر بر حسنات و نیات است.

دکتر «ابراهیم مولوی» در گفت‌وگو با دبیرخانه آیین اعطای تندیس فداکاری، با بیان این‌که از سال 57 با پیروزی انقلاب روحیه تعاون، همکاری و هم‌یاری در من شکل گرفت، در ادامه اظهار کرد: در آن دوران با جهاد سازندگی برای جمع‌آوری محصولات کشاورزی به روستاها می رفتیم به‌تدریج با افزایش سن و آغاز جنگ تحمیلی وارد بسیج شدم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی همدان دوران 8 سال دفاع مقدس را تجربه خوبی از جنگ‌ها دانست که در پی آن حتی یک وجب از خاک این سرزمین را از دست ندادیم در ادامه افزود: در مقطع سوم دبیرستان در سال 65 در عملیات کربلای 5 مجروح و در سال 69 پس از پایان جنگ وارد دانشگاه شدم.

وی با بیان این‌که با آن روحیه در دانشگاه و در نهادها و تشکل‌های مختلفی حضور ‌یافتم، گفت: هم‌چنین سابقه همکاری با خیریه‌های متعدد و کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی را دارم و از اعضای اصلی کمیته مناسب‌سازی همدان هستم که در نتیجه این فعالیت‌ها هم‌اکنون شهر همدان تنها شهر مناسب‌سازی شده برای جانبازان، معلولان و سالمندان است که همگی این فعالیت‌ها مرهون کمک تشکل‌های دانشجویی، خیریه‌ها و خانواده‌های تحت پوشش است.

برگزیده چهارمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران سردار بزرگوار شهید حاج «احمد کاظمی» و سردار حاج «حسین همدانی» را از مشوق‌های خود در کارهای خیر و خداپسندانه دانست و گفت: فضای حاکم در آن دوران سبب می‌شد تا دیگران را بر خود مقدم بدانی.

مولوی با اعتقاد به این‌که در امور خیر و داوطلبانه موضوعات سیاسی جایی ندارد، افزود: مجمع خیریه انجمن دانشجو که در سال 69 پایه‌گذار آن بودیم هم‌اکنون به درخت تناوری تبدیل شده است.

وی در ادامه توضیح داد: در سال 69 در دانشگاه اصفهان رسم نبود که برای تأمین نیاز مالی پولی کارت به کارت شود از این‌رو دانشجویان تهرانی و استان‌های غربی(کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان و کردستان) صندوق قرض‌الحسنه‌ای را تشکیل دادیم تا به‌عنوان کمک هزینه بازگشت به منزل مبلغی به دانشجویان داده شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی همدان با بیان این‌که در آن زمان هر فرد حدود 200 تا 1000 تومان به صندوق پرداخت می‌کرد، گفت: هم‌اکنون با گذشت 29 سال این صندوق به اسم صندوق امام رضا(ع) با موجودی 100 میلیون تومان پابرجاست.

مولوی با بیان این‌که باید از دانشجویان در این قبیل فعالیت‌ها مشارکت فعال داشته باشند، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید فعالیت‌های خود را با فعالیت‌های انسان‌دوستانه و کمک به هم‌نوع عجین کنند بدون آن‌که وارد مباحث سیاسی شوند.

وی با اشاره به فعالیت خیریه همدانی‌ها در اصفهان و مرحوم «فرشچیان» در همدان گفت: خیریه فرشچیان تاکنون بالغ بر 500 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان قلب و سرطان هزینه کرده است که باید این قبیل فعالیت‌ها به جامعه و دانشجویان معرفی شود.

برگزیده چهارمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با بیان این‌که مردم نجیب ایران در زمان وقوع سیل و زلزله و بحران‌ها در صحنه حضور دارند، گفت: من در آذرماه 86 دانشجوی سال آخر بودم که منتخب چهارمین آئین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران شدم.

مولوی افزود: در آن زمان عضو بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان بودم که 20 پایگاه در خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها داشت با 40 هزار دانشجوی عضو.

وی درباره زلزله بم هم گفت: با وقوع زلزله بم در 5 دی 82 با همکاری لشگر امام حسین(ع) دانشجویان برای امدادرسانی به منطقه زلزله‌زده اعزام شدند که عمده فعالیت این دانشجویان در زمینه حمایت‌های روحی روانی بود که سبب شد مصیبت‌زدگان زودتر به زندگی عادی برگردند.

براساس این گزارش، دکتر «ابراهیم مولوی»، عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی، عضو شورای اسلامی شهر در دوره‌های چهارم و پنجم، رئیس شورای شهر همدان، دارای مدرک دکترای برنامه‌ریزی شهری و شهرسازی از دانشگاه اصفهان و جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی است.

 

 

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (29)
کد خبر: 1100827
  • برگزیده چهارمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران:  تقدیر در آئین حس خوب دیده شدن را به من داد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تماس با دبیرخانه
آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون_پلاک 20_سازمان جهاد دانشگاهی تهران _ طبقه سوم ـدبیرخانه آیین اعطای  تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران
تلفن: 66490330
فکس:66464941
tandisjahat@gmail.com