۱۴۰۰/۱۲/۰۷- ۰۸:۱۱

بازدید دکتر «کمبرانی» و هیئت همراه از شرکت گروه صنعتی سپاهان

دکتر «مسعود کمبرانی» رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران و هیئت همراه از شرکت گروه صنعتی سپاهان بازدید و در خصوص تولید لوله مغزی سیار با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ، در این بازدید که مهندس «کیومرث میرزایی»، مدیرعامل شرکت گروه صنعتی سپاهان، دکتر «حمیدرضا فرهمند»، مهندس «نورس قنبرپور» و مهندس «سید حمید هاشمی» معاون پژوهش و فناوری سازمان هم حضور داشتند طرفین درباره تولید لوله مغزی سیار بحث و بررسی کردند.

هم‌چنین پس از بازدید از خطوط تولید آن شرکت، موضوع تجهیز خطوط تولید که هم‌اکنون به ساخت لوله‌های نفت و گاز تحت استاندارد API  اشتغال دارد درباره محصول مورد نظر جهاد دانشگاهی و شرکت ملی نفت گفت‌وگو کردند.

شرکت گروه صنعتی سپاهان یکی از با سابقه‌ترین تولیدکننده لوله‌های فولادی در سایزها و ضخامت‌های مختلف است که محصولات آن طیف گسترده‌ای از صنایع مثل نفت و گاز و خودروسازی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

این شرکت در سال 1352 توسط گروهی از صنعتگران تأسیس شد و توانست پیشرو تکنیک لوله و پروفیل‌سازی در ایران باشد. همچنین این شرکت با صدور محصولات متنوع در سطح استانداردهای جهان دارای جایگاه و اعتبار تجاری خاصی بوده و گام‌های موثری در جهت خودکفایی و صادرات غیر نفتی کشور برداشته است.

برای نخستین بار طرح ساخت دستگاه لوله مغزی سیار در سال ۱۳۹۳ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سازمان جهاد دانشگاهی تهران آغاز شد که در یک دوره سه ساله جهاد دانشگاهی تهران به بخش زیادی از دانش ساخت کلاف لوله مغزی دست یافت.