۱۴۰۰/۰۸/۱۲- ۱۳:۱۵
تعداد بازدید:134 چهارشنبه 12 آبان 1400 - 13:15
دکتر کمبرانی در شهرک صنعتی ساری عنوان کرد

خام‌فروشی عاملی مضر برای تولیدات بخش صنعت، معدن و تولیدات کشاورزی

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران خام‌فروشی را عاملی مضر برای تولیدات بخش صنعت، معدن و تولیدات کشاورزی برشمرد و افزود: تلاش برای ایجاد ارزش افزوده از مأموریت‌های مهمی است که کمک بزرگی به اقتصاد کشور خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، دکتر مسعود کمبرانی ریاست محترم سازمان  جهاد دانشگاهی تهران در راستای عارضه‌یابی و شناسایی نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی و معدنی استان مازندران طی نشستی با علیرضا یوسف‌نژاد معاون امور صنایع و معادن استان مازندران و علیرضا فرجی مدیر عامل شهرک صنعتی ساری گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وی در این نشست به نیازهای جامعه صنعت و معدن و نقش جهاد دانشگاهی به‌عنوان نهاد واسط توسعه‌ای در حل مسائل مربوطه با توجه به توانمندی‌های موجود در بستر جهاد دانشگاهی پرداخت.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با معرفی توانمندی‌های جهاد دانشگاهی در حوزه‌های مختلف در ادامه آمادگی خود را جهت رفع نیازهای فناورانه و تلاش جهت ایجاد دانش فنی مورد نیاز در صنایع خصوصاً واحدهای تولیدی استان مازندران اعلام کرد.

دکتر کمبرانی افزود: در صنایع تبدیلی علاوه‌بر تولیدات حاضر می‌توان محصولاتی را در همان واحد تولید کرد که در کشور تولید نشده و ارزش افزوده بالاتری نسبت به محصولات هم خانواده خود دارد.

وی در خصوص مواد اولیه که واحدهای تولیدی از خارج از کشور تأمین می‌کنند و باعث خروج ارز از کشور می‌شود، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند در جهت رفع این نیازهای فناورانه و ایجاد دانش فنی و تولید آن قدم‌های خوبی بردارد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران فرآیند اخذ مجوزها را مانع بزرگی برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان دانست و ابراز امیدواری کرد که در سالی که مزین به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌هاست این موانع برداشته شود و سرمایه‌گذار به جای  راکد کردن سرمایه، آن را به چرخه تولید آورده تا همگان از آن بهره‌مند شوند.

در ادامه این نشست مهندس علیرضا یوسف‌نژاد معاون امور صنایع سازمان صنایع معادن و تجارت استان مازندران از حضور دکتر کمبرانی ریاست جهاد دانشگاهی تهران و دغدغه ایشان برایمانع‌زدایی و کمک به بهبود و توسعه بخش صنعت استقبال کرد.

وی حضور جهاد دانشگاهی را با توجه به بسترهای دانش محوری آن فرصتی برای صنعت استان دانست و برای همکاری‌های همه جانبه در حوزه‌های مختلف صنعت اعلام آمادگی کرد.

معاون امور صنایع سازمان صنایع معادن و تجارت استان مأموریت‌های مختلفی از جمله ورود جهاد دانشگاهی در رفع نیازهای فناورانه و ایجاد دانش فنی خصوصاً در میز تأمین مواد اولیه‌ای که واحدهای تولیدی از خارج وارد کرده و تکنولوژی تولید آن در داخل وجود ندارد را مطرح کردند.

همچنین مهندس علیرضا فرجی مدیر عامل شهرک صنعتی ساری در این نشست با بیان عارضه‌ها و مشکلات واحدهای تولیدی حاضر در شهرک در ادامه جهاد دانشگاهی را عاملی برای  کمک به توسعه ساختاری بخش صنعت برشمرد.

مدیر عامل شهرک صنعتی ساری با تأکید بر ضرورت استفاده از الگوها و رفتارهای  کشورهای صنعتی موفق گفت: تقویت تحقیق و توسعه واحدهای صنعتی عامل مهمی در ایجاد مزیت رقابتی و ایجاد سهم بازار بیشتر به خصوص در حوزه صادرات است.

وی با اعلام آمادگی  برای ورود جهاد دانشگاهی در بهبود و توسعه واحدهای تولیدی یادآور شد: ارزیابی واحدهای صنعتی و رفع نیازهای فناورانه به‌نوعی اولویت محسوب می‌شوند.