۱۴۰۰/۰۷/۲۶- ۱۴:۲۳
تعداد بازدید:207 دوشنبه 26 مهر 1400 - 14:23
در دومین جلسه شورای پژوهش و فناوری جهاد تهران تأکید شد

در دومین جلسه شورای پژوهش و فناوری جهاد تهران تأکید شد

ضرورت باورپذیری مدیران جهادی به اقتصاد دانش‌بنیان، فرهنگ جهادی و تحقیقات کاربردی

دوّمین جلسه شورای پژوهش و فناوری سازمان جهاد دانشگاهی تهران در سال 1400 در تاریخ 21 مهر ماه با موضوع بحث و بررسی درباره چیره‌دستی مدیران در سازمان‌های پژوهش و فناوری در دفتر حوزه ریاست این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، «صندلی تجربه» این جلسه میزبان دکتر «محمدرضا پورعابدی» معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی بود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به مقوله چیره‌دستی در مدیران جهادی در ادامه شایستگی‌هایی را برای انتخاب یک مدیر چیره‌دست جهادی لازم دانست که از آن جمله می‌توان به توانایی مدیریت در سازمان‌های چندوجهی، باور به منابع انسانی به‌عنوان مهم‌ترین سرمایه انسانی، باور به اقتصاد دانش‌بنیان، باور به فرهنگ جهادی و ترجیح منافع سازمانی به منافع شخصی اشاره کرد.

هم‌چنین معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی با بیان این‌که مدیر حوزه پژوهش باید حایز خصوصیاتی باشد، گفت که باور به تحقیقات کاربردی و مسأله‌محور، شناخت فرآیندهای پژوهش تا بهره‌برداری، پیگیری و سماجت تا به نتیجه رسیدن پروژه‌ها و توسعه منابع مالی ناشی از پژوهش و فناوری از جمله این خصوصیات است.

دکتر پورعابدی نگاه به پژوهش از دید بازار، باور به تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز باور به مالکیت فکری را از دیگر ویژگی‌های یک مدیر موفق بخش پژوهش و فناوری برشمرد.