اخبار
27
اربعین امسال بیمار واگیرداری وارد کشور نشد
چکیده: رئیس اورژانس کشور گفت: امسال نخستین سالی بود که در اربعین، با گروه عراقی به صورت مشترک در قرارگاه‌ها، فعالیت صورت گرفت، اربعین امسال حتی یک بیمار واگیر وارد کشور نشد و تمام زائران پایش شدند و 400 مصدوم از کشور عراق با کمک سایر دستگاه‌ها به کشور وارد شدند.
27
  رحمانی فضلی درباره پیاده‌روی اربعین به نمایندگان مجلس گزارش می‌دهد
چکیده: به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی هفته جاری در کمیسیون فرهنگی مجلس میزبان وزیر کشور خواهند بود. وزیر کشور در این نشست گزارشی درباره پیاده‌روی اربعین و آسیب‌های اجتماعی به نمایندگان ارائه خواهد داد.
22
اربعین امسال چند درصد زائر بار اولی را به خود دید؟
چکیده: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) برای چهارمین سال پیاپی اقدام به اجرای نظرسنجی از زائران و شرکت‎کنندگان در پیاده‌روی اربعین حسینی کرده است. به گزارش ایسنا، این نظرسنجی از افرادی صورت گرفته است که برای ورود به کشور، مرزهای زمینی شامل شلمچه، چزابه و مهران را انتخاب کرده‎اند. نظرسنجی اربعینی ایسپا با حجم نمونه ۱۴۹۱ نفر بین روزهای ... ادامه »
19
آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران:راهپیمایی اربعین رزمایشی همراه با شکوه و عظمت بود که به‌تعبیر رهبر انقلاب توصیف‌ناپذیر است.
چکیده: به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به برگزاری مراسم اربعین حسینی(ع) گفت: راهپیمایی اربعین رزمایشی همراه با شکوه و عظمت بود که به‌تعبیر رهبر انقلاب توصیف‌ناپذیر است. چنین اجتماعی در دنیا بی‌سابقه است. اربعین یک اجتماع خودجوش است که رنگ معجزه دا... ادامه »
19
اربعین کاملا امن موفقیتی بزرگ برای نیروهای مسلح عراق است.
چکیده: نماینده ستاد اربعین در کمیته مشترک هماهنگی اربعین ایران و عراق روز سه شنبه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عراق امسال با اختصاص بیش از 100 هزار نیرو امنیت کامل اربعین را تامین کرد. وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز در قالب توافقنامه اربعین و کمیته هماهنگی مشترک با برادران عراقی - به ریاست سپهبد محمد بدر معاون وزیر کشور عراق در هیات عر... ادامه »
15
وزیر کشور: بیش از 46% زوار خارجی در اربعین از ایران عبور کردند
چکیده: به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیرکشور، دوشنبه 14 آبان در جلسه ستاد اربعین، با تسلیت ایام رحلت پیامبر، شهادت امام‌حسن(ع) و امام‌رضا(ع) و همچنین تشکر از دست‌اندرکاران مراسم اربعین و بیان اینکه دست‌اندرکاران این مراسم، با انگیزه و دل و ایمان این کار را پیگیری کردند،گفت: مراسم اربعین را آنچنان که ... ادامه »
14
اربعین امسال عرصه بزرگ همبستگی ملت های ایران و عراق بود
چکیده: سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد و رئیس ستاد اربعین در داخل عراق تاکید کرد: دولت امسال تسهیلات خوبی برای زائران اربعین حسینی در نظر گرفت و اربعین امسال عرصه بزرگی از همبستگی ملت های ایران و عراق بود. 'ایرج مسجدی' در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: اربعین امسال هم از نظر صحنه های همبستگی دو ملت ایران و عراق و هم از نظر امنیتی، پذیرایی و خد... ادامه »
14
عملکرد هلال احمر در اربعین 97
چکیده: جمعیت هلال احمر در ۱۳ روز اجرای طرح ویژه برای زائران اربعین حسینی روزانه بطور متوسط به بیش از ۵۰ هزار نفر از زائران در کشور عراق امدادرسانی کردند. به گزارش ایسنا، طرح های ویژه برای راهپیمایی اربعین از سوی دستگاه های مختلف امدادی و خدماتی از دهه سوم مهرماه در داخل و خارج کشور آغاز شد. در همین راستا نیز طرح ویژه هلال احمر در ایران و عراق از ۲۶ مهرما... ادامه »
09
حال و هوای راهپیمائی بزرگ اربعین حسینی(ع) بن مایه ای برای تولید سریال و مستند فاخر
چکیده: به نقل از خبرگزاری تسنیم اربعین با جریان عاشورا و امام حسین(ع) گره خورده است و آن‌گونه که برخی از علما و کارشناسان مذهبی نیز اذعان داشته‌اند جریان عاشورا با جریان انتظار حضرت مهدی(عج) گره خورده است. عبرت‌ها و درس‌های آموزنده عاشورا از یک سو و فلسفه و راز مانایی اربعین باید در دستور کار مجموعه‌سازی و نگاه سریالی و تلویزیونی... ادامه »
09
ضیافت عاشقی در مدار صفر درجه: زائران خارجی از اربعین می گویند
چکیده: عشق به حسین(ع) رنگ، نژاد و مذهب، و جغرافیا نمی شناسد، فرق نمی کند مسلمان باشی یا مسیحی، یهودی یا ارمنی، عاشق که باشی فقط معشوق در نظرت است و بس و اگر این معشوق حسین(ع) و ۶ گوشه عاشقی باشد که دیگر داستان فرق می کند. به گزارش خبرگزاری مهر این روزها کربلا کعبه آمال عاشقان است. عاشقانی که برای زیارت حرم امام حسین(ع) سر از پا نمی شناسند و از شدت عاشقی... ادامه »
صفحه 1 از 3ابتدا   قبلی   [1]  2  3  بعدی   انتها