معرفی مجموعه تولید بارافشان

مجموعه بارافشان در سال 1384 درحالی شروع به کار کرد که موسسین ان تجربه بیش از دو دهه فعالیت در زمینه ایجاد دانش فنی محصولات آگروشیمی را در بخش های دانشگاهی و صنعتی مرتبط با جهاد کشاورزی در کارنامه خود داشتند. شناخت کافی از نیازهای کشاورزی کشور به همراه رویکرد تخصصی و تحول در آن و هدف گذاری دسترسی به کشاورزی نوین جهانی، موجب گردید که با شعار «نوآوری عامل بهره وری» اولین قدم های این واحد تولیدی برداشته شود.

بارافشان تحت لیسانس جهاد دانشگاهی، دارای گواهی نامه ایزو9001 و استاندارد اتحادیه اروپا محصولات جدید خود را پس از گذراندن مراحل آزمایشگاهی آزمون های مزرعه توسط پژوهشکده بیوتکنولوژی، آنالیزهای معتبر شیمیایی و گروه پژوهشی آگروشیمی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران به بازار عرضه می دارد. این مجموعه با عرضه محصولات نوین جهانی، نیاز بازار کشاورزی ایران را مد نظر قرار داده و در یک چرخه تعادلی بخش تحقیق و توسعه خود را با بازار هماهنگ نموده است بطوری که با سرعت قابل قبولی میتواند نیازهای موجود را شناسایی و با عبور از آزمایشگاه و پایلوت به صنعت و فروش، در جهت رفع آنها اقدام نماید.

معرفی کود فسفیت دار (پتاسیم فسفیت) به عنوان قارچ کش و اتصال آنها به کودهای ازته(اوره فسفیت)، از افتخارات نه تنها این مجموعه بلکه کل کشور است. تولید محصولات مذکور با پشتیبانی جهاد دانشگاهی گام موثری در کاهش مصرف کودهای سنتی و به تبع آن کاهش تخریب خاک های ارزشمند کشاورزی کشور بر می دارد.

مجموعه بارافشان به عنوان یک تولید کننده ویژه محصولات آگروشیمی با رویکرد فرآورده های زیست سازگار در کشور شناخته شده که این توانمندی پتانسیل مناسبی برای ورود به بازار جهانی ایجاد نموده، گامی بزرگ که نه تنها مجموعه بارافشان بلکه صادرات کشور را در زمینه فرآورده های آگرو شیمی متحول می نماید.

مجموعه بارافشان به عنوان یک تولید کننده ویژه محصولات آگروشیمی با رویکرد فرآورده های زیست سازگار در کشور شناخته شده است، از دیگر محصولات این شرکت که تحت لیسانس و دانش فنی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران می باشد ، می توان به تنظیم کنندگان رشد(PGR،اکسین و جیبرلین) نام برد.

این مجموعه با تکیه بر دانش بومی این مرز و بوم و کمک گرفتن از نیروهای جوان این کشور توانسته است دستاوردهای زیادی ازقبیل تولید کود آهن کلاته(HBED) ، هورمون های رشد(PGR)، ساخت کود قارچ کش گوگردی(سولفور.کی) و اصلاح کننده PH آب(پی اچ کنترل PH control) و .... را به دست آورد و قدمی بزرگ در راه پیشرفت کشاورزی این کشور بردارد

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir