اخبار و تازه ها

19

با حضور رييس جهاددانشگاهي انجام گرفت: افتتاحيه مرکز تربيت مديران راهبردي جهادي آينده

با حضور رييس جهاددانشگاهي انجام گرفت: افتتاحيه مرکز تربيت مديران راهبردي جهادي آينده
 به گزارش روابط عمومي سازمان جهاددانشگاهي تهران، دکتر طيبي، رئيس جهاد دانشگاهي در مراسم افتتاحيه مرکز تربيت مديران راهبردي جهادي آينده با اشاره به سير حرکت انقلاب اسلامي اظهار کرد: بر اساس تجربياتم در جهاد دانشگاهي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي بسياري از برنامه‌هاي کشور به دليل مشخص نبودن افق پيش رو با مشکلاتي مواجه شدند، امروز هم مي‌خواهم برخي ابهاماتي که در روش‌هاي اين طرح وجود دارد ذکر کنم که اگر اين ابهامات حل نشود، موضوع انتخاب مديران کشور در آينده با مشکل مواجه خواهد شد.
طيبي گفت: انقلاب اسلامي بر دو اصل جمهوريت و اسلاميت بنا شده است. ما مدعي حرف جديدي در جهان هستيم، به طور طبيعي هم شرق و هم غرب از ابتداي انقلاب اسلامي به صورت پنهان يا آشکار با ما مخالف بوده است، لذا جمهوري اسلامي براي پايداري و حفظ خود بايد نظر و ساختار محکمي را ارائه کند. براي پايدار بودن و داشتن اقتدار سياسي و علمي بايد علوم کشور دانش‌بنيان باشد و توسعه سياسي و اقتصادي به طور همزمان محقق شود، براي تحقق اين موضوع بايد اراده داشت و سناريو تعامل ما با دنيا هم مشخص باشد.
رئيس جهاد دانشگاهي افزود: يکي از سناريوهاي جمهوري اسلامي انقلابي ماندن و حمايت از نهضت‌هاي آزادي بخش است و سناريو دوم ارتباط با برخي کشورها بر اساس سه اصل؛ عزت، منفعت و مصلحت است. طبيعي است که بر اساس اين سناريوها که با هدف تامين اقتدار کشور صورت مي‌گيرد، دچار تحريم هم مي‌شويم.
وي افزود: مسئوليت‌ها در تمام زمينه‌ها بايد مشخص باشد، در نقشه جامعه علمي و فناوري اولويت‌هاي کشور در حوزه‌هاي علمي و فناوري بايد مشخص باشد، مديراني که انتخاب مي‌شوند بايد خودباور باشند و در برابر مشکلات و موانع خسته نشوند، نبايد همواره بازار خود را در اختيار جهان قرار دهيم، بازار کشور را همزمان با انتقال فناوري از اين کشورها در اختيار آنها قرار دهيم.
طيبي گفت: کشور داراي پتانسيل مناسبي براي پيشرفت است، با وجود مهاجرت بسياري از جوانان نخبه، ايران همچنان داراي ظرفيت‌هاي عظيم انساني و منابع زميني است، کشور ما داراي پتانسيل مناسبي براي توسعه است، بايد به يک مدل مشترک براي توسعه دست پيدا کنيم؛ اين هم موضوعي است که بايد بزرگان کشور در مورد آن به نتيجه برسند بايد به مدل مناسبي بين انقلابي ماندن و تعامل با کشورهاي خارجي برسند.
در پايان اين مراسم همچنين از سايت مرکز تربيت مديران راهبردي و جهادي رونمايي شد
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (3586)
گروه خبر: گروه آموزشی
کد خبر: 905603
  • با حضور رييس جهاددانشگاهي انجام گرفت: افتتاحيه مرکز تربيت مديران راهبردي جهادي آينده

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir