اخبار و تازه ها

21

برگزاری دومین دوره کارگاه های آموزشی طرح توسعه حرفه ای ویژه پژوهشگران و مدیران پژوهشی جهاد دانشگاهی

برگزاری دومین دوره کارگاه های آموزشی طرح توسعه حرفه ای ویژه پژوهشگران و مدیران پژوهشی جهاد دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، دومین دوره کارگاه های آموزشی طرح توسعه حرفه ای ویژه پژوهشگران و مدیران پژوهشی واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی با حمایت معاونت پژوهش و فناوری  جهاد دانشگاهی توسط پژوهشکده مطالعات توسعه  سازمان جهاد دانشگاهی تهران در روزهای 17، 18 و 19خردادماه  در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی (هلجرد) برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه ها ، ابتدا  مرتضی پرهیزکار  مدیر علمی این طرح  به بیان ضرورت توسعه حرفه ای پژوهشگران و اهداف این طرح پرداخت.  وی گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از سازمان­های پیشتاز و پر افتخار در عرصه پژوهش و فناوری کشور همواره به منابع انسانی به عنوان با ارزش­ترین دارایی سازمان توجه داشته و بر همین اساس طی یک برنامه مستمر و گسترده و از طریق انجام مطالعات مبنایی پیرامون مشخصات ضروری برای پژوهشگران و مدیران پژوهشی و بهره ­گیری از تجارب و الگوهای معتبر بین­ المللی و نیاز سنجی  آموزشی به عمل  آمده  از جامعه پژوهشگران جهاد دانشگاهی ،  در نظر دارد پژوهشگران و متخصصان، مدیران و کلیه همکاران بخش پژوهش و فناوری را طی یک برنامه منظم آموزش داده و آنها را با هدف حضور جهاد در عرصه­ های علم و فناوری ملی و بین­ المللی توانمند نماید، تا از این طریق ضمن توسعه حرفه­ ای اعضاء موجب شود شایستگی­ های سازمانی و مزیت­ های رقابتی جهاد دانشگاهی نیز ارتقاء یابد.

 دکتر حمید امین اسماعیلی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی سخنران بعدی بود که  به تبیین دیدگاه­ های خود در مورد آموزش پژوهشگران در جهاد دانشگاهی پرداخت. وی گفت برای روزآمد  و کارآمد کردن نیروهای انسانی جهاد  با توجه به نیازهایشان  باید یک نظام آموزش ضمن خدمت  برای کارشناسان و پژوهشگران و مدیران طراحی کنیم.  که ویرایش اول آن در سالهای 1390 و 1391 انجام شده است.  برنامه جدید این معاونت، برنامه توسعه حرفه ای پژوهشگران است که از سوی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ارائه و مورد تایید و تصویب قرار گرفته است. که در این دوره، فاز یک  این آموزش ها انجام می شود. قرار است 24  دوره دیگر این بسته های آموزشی  سالانه در 4 فصل  ارائه شود.

وی در ادامه  از تلاش برای احتساب این دوره­ها  به عنوان دوره­ های رسمی آموزش ضمن خدمت نیروها خبر داد  که برای ارتقای جایگاه شغلی جهادگران موثر خواهد بود.  

  در این کارگاه های آموزشی که در چهار عنوان :

1-    مدیریت و برنامه ریزی پروژه های تحقیقاتی

2-    مدیریت ساختارها و فرآیندها  در سازمان های پژوهشی

3-    تجاری سازی دستاوردها و یافته های پژوهشی

4-    مدیریت راهبردی  در سازمان های پژوهشی

  برگزار شد.

حضور  مرتضی پرهیزکار به عنوان مدیر علمی  طرح و  مدرس اصلی کارگاه "مدیریت ساختارها و فرآیندها"  و کاوس حیدری، محمد ولد خانی و رضا ثقفی به عنوان مدرسین همکار کارگاه ها که دانش و  تجارب جهادی خود را  در اختیار جهادگران قرار دادند،  نشان از مشارکت پررنگ سازمان جهاد دانشگاهی تهران در  طراحی، اجرا، تدریس و شرکت اعضا در این برنامه داشت.

مهندس ربانی مدیر مجتمع تحقیقاتی و پارک علم و فناوری البرز برگزاری این کارگاه ها را در این  مرکز به فال نیک گرفت و خواستار طراحی و اجرای دوره های آموزشی  توسعه حرفه ای پژوهشگران برای  شرکت های زیرمجموعه پارک علم و فناوری شد.

 در این دوره صد نفر از پژوهشگران و مدیران  پژوهشی واحدهای مختلف  جهاد دانشگاهی  از سراسر کشور  در این کارگاه های آموزشی شرکت کردند و بر اساس توافق بین سازمان جهاد دانشگاهی تهران و معاونت پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی، قرار است  برگزاری این کارگاه­ ها بر اساس عناوین این طرح، در تقویم های آموزشی تابستان و پاییز و زمستان ویژه پژوهشگران استمرار  پیدا کند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (2016)
کد خبر: 88709
  • برگزاری دومین دوره کارگاه های آموزشی طرح توسعه حرفه ای ویژه پژوهشگران و مدیران پژوهشی جهاد دانشگاهی
  • برگزاری دومین دوره کارگاه های آموزشی طرح توسعه حرفه ای ویژه پژوهشگران و مدیران پژوهشی جهاد دانشگاهی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir