اخبار و تازه ها

10

سرپرست سازمان جهاددانشگاهي تهران : فعاليت در راستاي ايجاد اشتغال پايدار براي نسل جوان در طول برنامه ششم توسعه

سرپرست سازمان جهاددانشگاهي تهران : فعاليت در راستاي ايجاد اشتغال پايدار براي نسل جوان در طول برنامه ششم توسعه

سيد علي طباطبايي قمي در رابطه با برنامه هاي سازمان جهاددانشگاهي تهران در طول برنامه ششم توسعه گفت: نگاه به ايجاد فناوري هاي نوين، آموزش هاي الکترونيک، مطالعات توسعه و فعاليت هاي فرهنگي و مديريت کارآفريني براي دانشجويان در راستاي ايجاد اشتغال پايدار براي نسل جوان از جمله اي اين برنامه ها مي باشد.

سرپرست سازمان جهاددانشگاهي تهران در گفت و گو با روابط عمومي جهاددانشگاهي اظهار کرد: متناسب با ماموريت هاي محوله و انتظارات ملي و شرايط اقتصادي واحدهاي سازماني جهاددانشگاهي، به نظر مي رسد مدل بهتري مي بايست تعريف، تنظيم و براساس آن ساختارهاي جهاددانشگاهي را آماده نمود. در وضعيت فعلي ساختارها متناسب با ماموريت ها نيستند.
وي افزود: انتظارات از جهاددانشگاهي در زمينه ايجاد فناوري و رفع مشکلات عديده صنايع کشور بالا رفته است و باتوجه به اينکه واحدهاي جهاددانشگاهي بايد خودگردان باشند امکان ادامه اين شرايط ميسر نمي باشد. لازمه عبور از اين شرايط داشتن کل چرخه فناوري در مجموعه جهاددانشگاهي و يک واحد سازماني شناخته شده در زمينه خاص مي باشد.
طباطبايي تصريح کرد: اين واحد سازماني بايد بتواند يک دانش فني، يک محصول و يک فناوري را ايجاد و به بازار ارايه کند و لازمه آن پازل هاي پژوهش، فناوري، تجاري سازي و بازار مي باشد. رشد متوازن واحدها، با اين الگو مي بايست اتفاق افتد وگرنه صرف پژوهش با وجودي که از ارکان چرخه فناوري مي باشد درصد کمي از اين فعاليت را مي تواند تحت پوشش قرار دهد.
سرپرست سازمان جهاددانشگاهي تهران بيان کرد: سازمان تهران در 4 حوزه پژوهشي "شيمي"، "فرآوري مواد فلزي"، "بيوتکنولوژي" و "مطالعات توسعه" با همان الگوي چرخه فناوري در حال توسعه و تکميل مي باشد و تفاهم نامه هايي نيز با دانشگاه تهران براي دفتر مشترک و همچنين با تيپيکو به عنوان هولدينگ دارويي به منظور ايجاد يک شرکت براي تجاري سازي يافته هاي پژوهشي دو طرفه دارد که در آينده نزديک منجر به توليد محصولات قابل ارايه به بازار مي گردد.
وي افزود: همچنين در حوزه اکتشاف شرکت زمين کاوگستر سازمان برنده مناقصه قرارداد اکتشاف مناطق 1 و 2 زرين ( شرکت اسکام) شده است که ورود به اين عرصه مي تواند آينده روشني را در اين زمينه براي سازمان ترسيم نمايد.
طباطبايي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در حوزه آموزش و فرهنگي گفت: در حوزه آموزش مراکز مشترک با بخش خصوصي و آموزش هاي الکترونيک در سطح ملي در حال فعاليت هستند و توسعه آن در دستور کار است. در حوزه فرهنگي نيز فعاليت هاي ملي قابل توجهي در حيطه کارآفريني و دانشجويي و حوزه انديشه در دست اجرا قرار دارد.
سرپرست سازمان جهاددانشگاهي تهران در رابطه برنامه هاي سازمان در طول برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهي گفت: در برنامه 5 ساله جهاددانشگاهي سازمان تهران که کاملا تحولي است نگاه به ايجاد فناوري هاي نوين، آموزش هاي الکترونيک، مطالعات توسعه و فعاليت هاي فرهنگي و مديريت کارآفريني براي دانشجويان مي باشد که در راستاي ايجاد اشتغال پايدار براي نسل جوان تنظيم گرديده است.
وي در پايان اظهار کرد: اين سازمان باتوجه به سابقه فعاليت در ايجاد فناوري محصولات مورد استفاده در بخش صنعت بويژه نفت و صنايع جانبي آن توانسته است در پروژه هاي کلان ملي ورود پيدا کند و همچنين آماده است که در برنامه 5 ساله خود نقش قابل توجهي در اجراي ماموريت کلي جهاددانشگاهي در اجراي اين نوع پروژه ها ايفا نمايد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (274)
کد خبر: 696555
  • سرپرست سازمان جهاددانشگاهي تهران : فعاليت در راستاي ايجاد اشتغال پايدار براي نسل جوان در طول برنامه ششم توسعه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir