اخبار و تازه ها

20

آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی

آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاددانشگاهي تهران، در اين  نشست که روز چهارشنبه با حضور علي باقر زاده معاون وزير و رييس سازمان نهضت سواد آموزي، احمد شريفي زاده رييس سازمان جهاد دانشگاهي تهران و جمعي از اصحاب رسانه در محل معاونت آموزشي سازمان جهاد دانشگاهي تهران برگزار گرديد، از سامانه آموزش و توانمندسازي آموزش دهندگان نهضت سواد آموزي رونمايي شد.

رييس سازمان جهاد دانشگاهي تهران، در اين مراسم از همکاري اين سازمان با ارگانها و نهادهاي داوطلب در سراسر کشور جهت آموزش نيروها خبرداد و افزود: همکاري با سازمان نهضت سوادآموزي در زمينه هاي فرهنگي هم ادامه خواهد داشت و اين يک فرصت با ارزش براي ارايه توان نيروهاي بومي جهت فعاليت در عرصه هاي بين المللي خواهد بود.

شريفي زاده با تبیین این مطلب که در دنیای امروز استفاده از آموزش های مجازی یک ضرورت قطعی شده و همه به دنبال استفاده از دوره های مجازی هستند تا ازوقت خود استفاده بیشتری کنند و گرفتار شلوغی و ترافیک شهر نشوند، گفت: استفاده از آموزش هاي غير حضوري در فضاهاي مجازي به لحاظ هزينه بسيار کم و کيفيت بالا از فناوري به روز دنيا محسوب شده و تاکنون بسيار موفق عمل کرده و از اين رو همکاري با نهضت سواد آموزي که بنيانگذار جمهوري اسلامي پايه گذار آن مي باشد براي سازمان جهاد دانشگاهي يک افتخار محسوب مي شود.شریفی زاده افزود: علاقه مندیم در حیطه پژوهشی نیز همکاری هایی را با نهضت سوادآموزی کلید بزنیم. هرگاه در جهاد به موفقیت دست یافتیم در پشت صحنه همکاری داشتیم که حمایت کرده است.

وي در خصوص مباني و محتواي مواد آموزشي ارايه شده به آموزش دهندگان ، گفت: تمامي اين موارد در سايت مورد اشاره آورده شده و مراجعه کنندگان مي توانند نسبت به تعيين ساعات مطالعه و شرکت در آزمون بطور اختياري اقدامات بعدي را انجام دهند.

در اين نشست رييس سازمان نهضت سواد آموزي نيز با اشاره به اين مطلب که آموزش رکن اصلي پيشرفت و مانايي جوامع است، گفت : در سوادآموزي آموزش باکيفيت اهميتي بسزايي دارد چرا که نرخ بازگشت به بي سوادي در جمعيت هدف، بالا بوده و موجب اتلاف منابع مي‌شود.

باقرزاده با بيان اينکه گفتگوهاي کارشناسي براي طراحي دوره‌هاي آموزشي آموزش دهندگان طي چهار ماه با جهاد دانشگاهي انجام شده گفت: : براي ارتقاي فعاليت‌ها از فرصت‌هاي موجود در جهاد دانشگاهي که همکاري خوبي با ما دارد، بهره مي‌بريم و از سال 96 همکاري آموزش دهندگان منوط به شرکت در دوره‌هاي آموزشي و کسب گواهينامه قبولي آنها است.

باقرزاده اضافه کرد: در اين رابطه 75 هزار نفر آموزش دهنده نهضت سواد آموزي در کشور وجود دارد که ليست آنان به جهاد دانشگاهي ارايه شده، در اين تاريخ مي توانند براي ثبت نام اقدام کنند و مراحل بعدي از طريق سايت و همچنين تلفن همراه آنان اطلاع رساني خواهد شد.

وي گفت: از اين به بعد آموزش دهندگان تنها از اين طريق مي توانند براي مراحل آموزش اقدام کنند و با مراجعه به سايت بطور غير حضوري و همچنين مراجعه به واحدهاي سازمان جهاد دانشگاهي در محل زندگي خود، نسبت به احراز هويت شخصي و ادامه مراحل آموزش در جريان امور قرار گيرند.

رئيس سازمان نهضت سواد آموزي افزود: به تمامي کساني که در اين دوره ثبت نام کرده و موفق به احراز حد نصاب نمره آزمون پاياني شوند، توسط جهاد دانشگاهي، گواهينامه صلاحيت حرفه اي معتبر با عنوان فنون و مهرات هاي تدريس به مدت 126 ساعت اعطا خواهد شد  و افرادي که در سالهاي 87 تا 95 با سواد آموزي همکاري داشته و قطع ارتباط کرده اند نيز مي توانند در اين دوره شرکت کنند.
سيد عزيز آشنا معاون آموزشي سازمان جهاد دانشگاهي تهران نيز با بیان اینکه آدرس دسترسی به سامانه آموزشی، www.imooc.ir است گفت: این سامانه به منظور آموزش های گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و آموزش های مختلفی را در قالب این سامانه در دست داریم که امیدواریم در آینده گسترش یابد.
 وی پيرامون نحوه برگزاري آزمون اظهار داشت:در اين طرح مشترک 6 ميليون نفر مي توانند آموزش هاي لازم را از طريق فضاي مجازي فرا گيرند. مراحل ثبت نام آموزش دهندگان از روز شنبه 23 بهمن ماه و از طريق سايت www.imooc.ir آغاز خواهد شد و تا روز 15 اسفند ماه سالجاري ادامه خواهد داشت. آموزش دهندگان پس از ثبت نام و گذراندن دوره آموزشي به مراکز جهاد دانشگاهي منطقه خود براي تشخيص هويت و تطبيق اطلاعات خود با مشخصات ثبت شده در سامانه پرداخته و پس از آن رمز عبور براي شرکت در آزمون دريافت مي‌کنند.
وي درخصوص نحوه برگزاري آزمون پاياني اين دوره گفت: آزمون پايان دوره پس از دريافت و مطالعه محتواي آموزشي که در سايت کاملا توضيح داده شده و اعلام آمادگي آموزش دهنده براي تاريخ مورد نظر در يکي از مراکز جهاد دانشگاهي محل زندگي به صورت آنلاین ، برگزار مي شود.
تعداد امتیازات: (64) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (34459)
گروه خبر: گروه آموزشی
کد خبر: 557086
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی
  • آغاز ثبت نام دوره توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir