اخبار و تازه ها

02

درنشست «سينما زندگي» عنوان شد: در هر حالتي كه هستيم، حق نداريم وظيفه انسان بودن را فراموش كنيم

درنشست «سينما زندگي» عنوان شد: در هر حالتي كه هستيم، حق نداريم وظيفه انسان بودن را فراموش كنيم

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاددانشگاهي تهران، در اين نشست كه با نمايش فيلم سينمايي «داركوب» آغاز شد ، بهروز شعيبي، كارگردان فيلم و حجت‌ الاسلام والمسلمين محمد برمايي، كارشناس خانواده حضور داشتند.در ابتداي اين جلسه، شعيبي اظهار کرد: در آغاز بحث بايد بگويم من در «طلا و مس» و «پرده‌ نشين» فضاي حاكم بر طلبگي را تجربه كرده‌ ام و به شدت به آن علاقمند نيز شده ‌ام، براي همين بدون اغراق مي ‌گويم كاش سعادت اين را داشتم تا در واقعيت نيز آن را تجربه مي كردم.

وي افزود: تمام دنيا روي دو محور مي‌ چرخد. از دست دادن يا به دست آوردن. اين فيلم مي ‌خواهد درباره اين دو موضوع حرف بزند. در ضمن اين فيلم مي‌ خواهد بگويد ما اجازه نداريم وظيفه انسان بودن را فراموش كنيم.

شعيبي درباره پايان ‌ بندي فيلم«داركوب» گفت: اينكه چگونه اين پايان را براي كار انتخاب كرديم، بحثي مفصل دارد، اما با كارشناسي زياد در نهايت اين شكل را براي انتهاي كار انتخاب كردم. البته بسيار نگران بودم آيا پايان‌ بندي فيلمم تاثيرگذار خواهد بود يا خير، وليكن خوشبختانه با بازخوردهايي كه از جامعه گرفتم، فكر مي‌ كنم تا حدي در رسيدن به خواسته‌ ام موفق بودم.

شعيبي با اشاره به اهميت برگزاري نشست ‌هايي نظير سينما زندگي بيان كرد كه چنين جلساتي بايد بيشتر برگزار شود، زيرا باعث مي‌شود كه لايه‌هاي پنهان آثار بيشتر ديده ‌شود.

همچنين وي خطاب به جامعه دانشگاهي گفت: هميشه مي‌ گوييم اعتياد بيماري است، اما هنوز بسياري از ما در مواجهه با چنين افرادي همانند مجرم به آنها مي ‌نگريم. پس اين وظيفه جامعه دانشگاهي است تا اين نگاه را اصلاح كند.

در ادامه حجت ‌الاسلام برمایی نیز اظهارکرد: در فیلم ‌هایی نظیر دارکوب به مسئولیت‌ های اجتماعی افراد توجه می ‌شود. برخی افراد هستند که مسئولیت اجتماعی خود را فراموش می کنند و همین عامل نیز برای آنها مشکلات عدیده ‌ای به وجود می آورد.

برمایی در انتها در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه نگاه به روحانیت در فیلم «زیرنورماه» و «مارمولک» چه تفاوت‌ ‌هایی با یکدیگر دارد، اظهار کرد: اتفاقا فیلم زیر نور ماه بیش از مارمولک، نقد به روحانیت داشت، اما من هر دو کار را دوست داشتم، چون هر یک کلاس درسی است که می‌ توان از آن آموخت.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (120)
گروه خبر: گروه فرهنگی
کد خبر: 1100525
  • درنشست «سينما زندگي» عنوان شد: در هر حالتي كه هستيم، حق نداريم وظيفه انسان بودن را فراموش كنيم
  • درنشست «سينما زندگي» عنوان شد: در هر حالتي كه هستيم، حق نداريم وظيفه انسان بودن را فراموش كنيم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir