اخبار و تازه ها

21

محلول فلزات گران بهاي كاتاليست در مگاموتور داخلي سازي شد

محلول فلزات گران بهاي كاتاليست در مگاموتور داخلي سازي شد

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد دانشگاهي تهران به نقل از سايپا نيوز ، داود افشار معاون مهندسي شركت مگاموتور با اشاره به كاربرد PGM (محلول فلزات گران بها) در ساخت كاتاليست خودرو كه نقش اساسي را در كاهش گازهاي آلاينده در خودروها دارد گفت: اين محلول ها تاكنون از منابع محدود خارجي تامين مي شد كه با شروع تحريم ها و عدم امكان واردات، منجر به توقف مكرر خطوط خودرو سازان مي شد.

افشار در ادامه و با اشاره به همكاري مگاموتور با سازمان جهاد دانشگاهي تهران اظهار داشت: پس از بررسي هاي صورت گرفته پروژه توليد محلول فلز پالاديوم با همكاري شركت مگاموتور و سازمان جهاد دانشگاهي تهران تعريف و به بهره برداري رسيد.

معاون مهندسي مگاموتور با بيان اينكه كاتاليست هاي توليدي با اين محلول ها، استاندارد آلايندگي يورو4 و EOBD - ON را در مركز استاندارد شركت بازرسي و كنترل كيفيت ايران (ISQI) با موفقيت كسب كرد، افزود: هم اكنون اين محلول ها در اختيار شركت هاي كاتاليست ساز داخلي قرار گرفته و نزديك به 10 هزار عدد كاتاليست توليد شده است.

گفتني است با اجراي موفقيت آميز اين پروژه داخلي سازي در مگاموتور ضمن عدم توقف خط، شاهد كاهش ارزبري قابل توجهي در اين زمينه خواهيم بود.

 

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (88)
کد خبر: 1100513
  • محلول فلزات گران بهاي كاتاليست در مگاموتور داخلي سازي شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir