اخبار و تازه ها

14

طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا مطرح کرد؛موفقیت جهاد دانشگاهی تهران در فناوری آلیاژهای ویژه فلزی

طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا مطرح کرد؛موفقیت جهاد دانشگاهی تهران در فناوری آلیاژهای ویژه فلزی
به گزارش ایرنا، سید علی طباطبایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برای مقابله با توطئه ها و تحریم های دشمنان و به منظور دستیابی به علم فرآوری مواد ویژه فلزی در زمینه صنعت ریلی، فولادی و قطعات آلیاژی جهاد دانشگاهی تهران به موفقیت هایی دست یافته است.
وی بیان کرد: در سال های اخیر با ایجاد مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران موفق شدیم فرآیند نمونه سازی تا تولید صنعتی مواد ویژه فلزی را تکمیل کنیم.
طباطبایی ادامه داد: در حال حاضر با فعالیت های مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی در 2 کارگاه تولیدی در تهران امکان نمونه سازی و تولید قطعات ویژه فولادی، آلیاژی و غیر فولادی فراهم شده است.
وی خاطرنشان کرد: بدلیل وجود تحریم ها تامین مواد اولیه ضروری است و جهاد دانشگاهی تهران در زمینه ساخت قطعاتی در زمینه خودرو و همچنین تولید قطعات آلیاژی که در زمینه صنایع ویژه و همچنین در کارخانجات صنعتی کاربرد دارد اقدام کرده است.
رییس مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی جهاد دانشگاهی تهران نیز گفت: این مرکز بیش از 30 سال سابقه فعالیت دارد و با تلاش مهندسان موفق شدیم در زمینه تولید نیمه صنعتی برخی مواد فلزی که در کشور کاربرد زیادی دارد به خودکفایی برسیم.
سید محمد طباطبایی در این باره به خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کمبود برخی مواد پرکاربرد 3 سالی است که در زمینه تولید مواد فولاد آلیاژی تمرکز کردیم و در حال حاضر در زمینه تولید این محصولات به خودکفایی رسیدیم و می توانیم برای تولید انبوه تولید این قطعات را به کارخانجات فولادی و خودرویی و همچنین ریلی عرضه کنیم.
وی ادامه داد: به تازگی با یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت خودروسازی سایپا در خصوص تامین قطعات فولادی و مواد اولیه فلزی در زمینه ساخت خودرو قراردادهایی منعقد کردیم.
به گفته طباطبایی، در حال حاضر شرایط کشور خاص است و برخی از کشورها نمی خواهند ساخت قطعات را به ما واگذار کنند؛ برای تامین این قطعات جهاد دانشگاهی تهران با تجهیز مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی در برخی از زمینه ها به خودکفایی رسیده است.
وی ادامه داد: از جمله پروژه های ملی که این مرکز در حال انجام آن می باشد مواد اولیه ساخت لوله مغزی سیار در صنایع نفت و گاز است و دیگر محصول استراتژیک تامین کریستالیزاتورهای صنایع ریخته گری فولاد است که در شرایط فعلی با توجه به نرخ واقعی ارز و تولید مواد اولیه در داخل کشور علاوه بر ایجاد اشتغال مزیت اقتصادی دارد.
طباطبایی گفت: برنامه های آتی این مرکز ایجاد دوره های تحصیلات تکمیلی در زمینه شکل دهی فلزات با همکاری دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی است.
رییس مرکز تحقیقات و فناوری مواد ویژه فلزی جهاد دانشگاهی تهران افزود: این مرکز موفق شده نسبت به طراحی و ساخت دستگاه تصفیه الکتریکی فلزات اقدام کند که این دستگاه جهت افزایش کیفیت آلیاژ فلزی و حذف عناصر نامطلوب کاربرد دارد.
وی تصریح کرد: مرکز فرآوری مواد فلزی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با تمرکز بر حوزه های پژوهش، تحقیقات مهندسی و ساخت و تولید در زمینه فرآوری مواد فلزی در حوزه متالوژی صنعتی، استخراجی و حوزه شکل دهی به موفقیت هایی دست یافته است.
وی یادآور شد: در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی مواد فولادی و صنعتی کشور که تا روز چهارشنبه(فردا) در نمایشگاه بین المللی تهران دایر است، دستاوردهای فولادی و صنعتی جهاد دانشگاهی تهران به نمایش درآمده است.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (124)
کد خبر: 1100501
  • طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا مطرح کرد؛موفقیت جهاد دانشگاهی تهران در فناوری آلیاژهای ویژه فلزی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

اطلاعات تماس

آدرس: تهران - خیابان انقلاب - خیابان 16 آذر - نبش ادوارد براون پلاک 20 ساختمان سازمان جهاد دانشگاهی تهران
 تلفن:     53 57 95 66  021  - 66974441 021
 فکس:    13 27 40 66  021
پست الکترونیک:  pr.jut@chmail.ir